Щороку 10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано на засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, у 1950 році. А двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, де були чітко сформульовані положення про права людини, проголошені її цивільні і політичні права і свободи та заявлено, що всі люди мають рівні права від народження.

Конституція України увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема, щодо верховенства прав людини, рівності і непорушності її прав, права людини на свободу і особисту недоторканість, на достатній рівень життя.
Головна мета Міжнародного дня прав людини – привернення уваги усієї світової спільноти до цієї проблеми, нагадування про те, що кожен політик, державний діяч, службовець, виконуючи функції, покладені на нього суспільством, повинен працювати в ім’я людини, захищаючи її права і свободи та спонукання громадян вчитися відстоювати свої права, розуміти, що вони не даруються державою, а належать кожному від народження.
Честь, гідність і свобода - найвищі цінності для українців. І ми неодноразово це доводили. Наша національна єдність і вміння йти до перемоги без вагань, зможуть об'єднати нас навколо головної мети - утвердження прав людини, як найвищої цінності в державі.
Сьогодні Україна, як і весь світ, зіткнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Окупація Автономної Республіки Крим, порушення прав людини на тимчасово окупованій території України, агресія Російської Федерації на сході України, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод.
Тому, як ніколи, суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі. Я впевнена, що спільними зусиллями, ми подолаємо всі перешкоди, що стоять на заваді захисту прав людини, утвердження принципу верховенства права та гуманізму
Нам же всім, у цей День, бажаю розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Адже, слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.
З повагою
Селищний голова Наталя ПІНЧУК