Двадцяте століття залишило нам у спадок великі події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно увійти в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
22 січня 2020 року з нагоди відзначення 101 річниці значущого для України дня селищною радою було організовано урочистий захід: « Україна – Єдина». Знаково, що він відбувався біля пам’ятника Українського Кобзаря, полум’яного борця за права та свободи українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.

У ході заходу , як символ того, що Україна від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня - це 24 області та Автономна республіка Крим, у небо запустили 25 жовто-блакитних кульок - сердець. Цим дійством учасники продемонстрували свою любов до України, мрії про мир на рідній землі та її процвітання, та прагнення передати до кожного куточка нашої величної та вільної держави, що допоки ми разом і об’єднані спільною метою — ми непереможні.
Наймолодші учасники заходу - вихованці дошкільних закладів селища теж долучилися до патріотичної акції - вони утворили з жовто-блакитних кульок Державний прапор та із запалом вигукували разом з дорослими гасло заходу: « Україна – Єдина!».