Сьогодні, 27 січня, у 75 річницю звільнення військами Першого Українського фронту в’язнів нацистського табору в Освенцімі, усе світове співтовариство вшановує пам’ять жертв Голокосту. Це одна з найбільших в історії людства трагедій, яка змушує замислитись над цінністю життя, свободи та миру.
Голокост – це біль, трагедія та найтяжчий злочин проти людства, його жертвами на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму, згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр, Дрогобицький Яр, Одеську область.
Пройшовши через страхіття Голодомору 1932-1933 років, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми вчимося на помилках минулого і кожен з нас робить усе можливе задля того, щоб трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому.
Ми рішуче засуджуємо будь-які прояви нетерпимості за національною чи релігійною ознакою і виступаємо за принципи толерантності та взаємоповаги.
Тож схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Поки жива пам’ять про Голокост та його жертв, ця страшна трагедія не повториться.
Вічна пам’ять загиблим та миру всім нам!
Новотроїцька селищна рада