17 вересня 2020 року Новотроїцька селищна рада на позачерговому засіданні сесії ініціювала клопотання перед районною радою щодо передачі об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новотроїцького району в комунальну власність територіальної громади добровільного об’єднання жителів смт.Новотроїцьке, сіл Благовіщенка, Захарівка.
Дане рішення є стратегічно важливим для забезпечення надання якісних публічних послуг у Новотроїцькій територіальній громаді, збереження комунального майна та наповнення бюджету майбутньої громади.
Так, у листі Міністерства фінансів України «Про особливості складання проектів місцевих бюджетів на 2021 рік» зазначено про те, що надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я у 2021 році не передбачається. Отже, забезпечення належного фінансування комунальних медичних закладів – повністю відповідальність органів місцевого самоврядування. В той же час проектом Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів» (реєстраційний №3651) визначено, що районні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад районів, утворених Верховною Радою України, обрані на відповідних перших місцевих виборах, з дня набуття ними повноважень є правонаступниками всього майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад, території яких було включено до складу відповідного району. Тобто, Генічеська районна рада визначена правонаступником Новотроїцької районної ради, в тому числі і щодо майна, яке зараз перебуває у комунальній власності райради. Однак, зважаючи на те, що джерела фінансування видатків місцевого бюджету на медицину закріплено за територіальними громадами (податок на доходи фізичних осіб в розмірі 60% від загального обсягу надходжень), доцільно прийняти поліклініку, лікарню, амбулаторії та фельдшерські пункти у власність Новотроїцької селищної ради, навколо якої і сформується нова громада після виборів. Такий підхід дасть можливість оперативно вирішувати поточні проблеми закладів, що забезпечить ефективне управління та підвищить якість послуг населенню. На додачу, до переліку майна, яке пропонується передати включено й транспортні засоби, що знаходяться у власності райради.
Крім того, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи», прийнятому Верховною Радою України у другому читанні та в цілому 17.09.2020р. до власних доходів районних бюджетів віднесено орендну плату за користування «їхнім» майном. Це означає, що кошти від оренди об’єктів, які перейдуть у власність Генічеської районної ради, хоч і розташовані на нашій території, зараховуватиметься до районного бюджету. Така ситуація є неприпустимою. Ми не можемо дозволити собі втрачати кошти, а навпаки, працюємо над наповненням бюджету Новотроїцької територіальної громади для забезпечення її сталого розвитку.
Що ж до майна сільських, селищних рад, які ліквідуються шляхом приєднання до новоутвореної Новотроїцької територіальної громади, то в згадуваному законопроекті №3651 визначено наступне: утворена територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків реорганізованих територіальних громад з дня набуття повноважень селищною радою, обраною такою утвореною територіальною громадою.
Всі депутати Новотроїцької селищної ради одностайно підтримали рішення про прийняття зазначених об’єктів у комунальну власність селищної ради. Відповідне клопотання направлено до Новотроїцької районної ради.