Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.
Війна в Афганістані – це трагедія і звитяга сотень тисяч людей, мужність, доблесть і героїзм, кров і біль, душевні страждання і втрати… Це не лише незагоєна рана, біль її учасників, це – застереження на майбутнє.
Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.
Напередодні річниці виведення військ з Афганістану Новотроїцька селищна рада відповідно до «Програми соціального захисту окремих категорій населення селища на 2018 рік» та згідно рішення виконкому від 12.02.2018р. виділила 22 учасникам бойових дій, які мешкають на території селищної ради, матеріальну допомогу в розмірі 500 грн. кожному, яка буде перерахована на їхні особисті картки.

В свою чергу колектив селищної ради привітав свого колегу Гамаюнова Анатолія Володимировича, який також приймав участь у війні.На даний час він є головою Новотроїцької районної організації "Української спілки ветеранів Афганістану",
Давайте ж будемо пам’ятати воїнів-ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі. У спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.